Dziś, tj. 27.10.2020 premier Morawiecki zaprezentował na konferencji prasowej nowe plany dotyczące wsparcia dla biznesu, tzw. Tarczę Branżową. Przedsiębiorstwa, które najbardziej ucierpiały przy ostatnich obostrzeniach – branża gastronomiczna, fitness, sprzedaży detalicznej i rozrywkowej – mogą liczyć min. na zwolnienie z ZUS-u za listopad, postojowe oraz 5 tysięcy dotacji.

Jeśli masz pytania dotyczące tego zagadnienia lub potrzebujesz wsparcia w zakresie kadr lub płac, skontaktuj się z nami >>  

Wsparcie ogłoszone przez Kancelarię Premiera  będzie przysługiwało przedsiębiorstwom, które wykażą, że uzyskały przychód niższy o 40 %:

  • Dla zwolnienia ze składek ZUS za listopad – w listopadzie br. względem roku poprzedniego,
  • Dla skorzystania z postojowego za listopad oraz dla uzyskania dotacji w wysokości 5 tys. zł. – w październiku lub listopadzie br. względem roku poprzedniego.

 

Ponadto pracodawcy ze wskazanych branż (najbardziej dotkniętych w drugiej fali pandemii) mogą odroczyć płatność zaliczek na PIT (za październik, listopad i grudzień) pobranych od pracowników nawet o pół roku.

 

Dotychczas funkcjonujące formy pomocy mają być dostępne jeszcze do 30 czerwca 2021r. Przedsiębiorstwa, których sytuacja pogorszy się dopiero w drugiej fali, będą mogły skorzystać z dofinansowania do wynagrodzeń, mikropożyczek oraz postojowego.

 

Według szacunków Kancelarii Premiera z nowych rozwiązań pomocowych skorzysta 200 000 przedsiębiorstw, 372 000 pracowników, a koszt jaki poniesie budżet państwa to 1,83 mld. zł.

 

 

 

© 2015 Banach Outsourcing Sp. z o.o. | Realizacja: Borbis Media

logo-footer

Połącz się z nami: