O FIRMIE

 • Historia

  Firma Banach Outsourcing powstała w 2014 roku, w poszukiwaniu ujścia dla PASJI do tworzenia i dostarczania profesjonalnych usług finansowo-księgowych na światowym poziomie.

  Spółkę powołała do życia Katarzyna Banach – uznany ekspert i menedżer w branży outsourcingu F&A, z 30-letnim zawodowym doświadczeniem oraz ponad 1 000 zrealizowanych kontraktów dla podmiotów z Polski i Europy Zachodniej, wszystkich branż, od małych rodzinnych firm po spółki giełdowe i międzynarodowe grupy kapitałowe.

  Katarzyna Banach została trzykrotnie zaliczona do grona najbardziej wpływowych osób polskiego outsourcingu – w ramach Listy 100. kwartalnika „Outsourcing Magazine”, a także zestawień Who is Who corocznych raportów „Gazety Finansowej”.

  Założycielka i prezes spółki firmuje markę Banach Outsourcing własnym nazwiskiem oraz całym dorobkiem zawodowym, dlatego w codziennej pracy podległego zespołu stawia na mistrzostwo merytoryczne, doskonałość procesów oraz innowacyjne rozwiązania wspierające współpracę z klientami.

  Prowadzone przez nią w minionych latach kadry wielokrotnie zdobywały tytuł Rzetelnego Outsourcera – w roku 2008, 2011, 2012 i 2013.

 • Oferta

  Kompleksowość i wyśrubowany standard usług

  Banach Outsourcing świadczy kompleksowe usługi w zakresie outsourcingu finansowo-księgowego oraz płacowo-kadrowego, zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) i rozwoju kadr, doradztwa podatkowo-prawnego oraz gospodarczego, a także konsultingu procesów biznesowych.

  Usługi są zgodne ze światowymi standardami i benchmarkami. Wspierają je najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, m.in. workflow (elektroniczny obieg dokumentów) oraz wysokiej klasy aplikacje IT. O bezpieczeństwo i organizację rachunkowości finansowej, zarządczej i zasobów klientów, jako jeden z kluczowych priorytetów Banach Outsourcing, dbają księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, eksperci IT.

  Sprawność realizacji usług jest nieustannie poddawana skrupulatnym badaniom i analizom, opartym o branżowe tzw. kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Członkowie zespołu ze wszystkich poziomów merytorycznych nieustannie dążą do perfekcji, stale doskonaląc się w swojej profesji. Łączy ich wspólna cecha – autentyczne zamiłowanie do wykonywanej pracy.

  Dowiedz się, jak możemy Tobie pomóc. Zadzwoń do nas i poproś o bezpłatną symulację!

 • Filozofia

  EFEKTYWNOŚĆ motorem SUKCESU

  Nieustanne dążenie do perfekcji jest prawdziwym wyróżnikiem marki Banach Outsourcing. Zdaniem liderów firmy, zawsze jest pole do optymalizacji i doskonalenia, w duchu filozofii wybitnych japońskich rzemieślników „Takumi”, nigdy nie przestających się szkolić, słynących z kunsztu i precyzji.

  Owi japońscy mistrzowie rzemiosła uważają, że aby stworzyć coś naprawdę doskonałego i wyjątkowego, trzeba posiąść pewność siebie, poświęcając się swojej pracy bez kompromisów. Nie pozostawiają miejsca na spoczęcie na laurach – satysfakcję i samozadowolenie. Postulują ciągły rozwój.

  Analogiczne myślenie, tyle że na gruncie sztuki outsourcingu, prezentują eksperci Banach Outsourcing. W codziennej współpracy z klientami kładą nacisk przede wszystkim na EFEKTYWNOŚĆ – jako pochodną perfekcji – która ich zdaniem jest MOTOREM SUKCESU, zgodnie ze sloganem marki: EFFECTIVENESS DRIVING SUCCESS. Dzięki owej skuteczności potrafią zrealizować cele klientów – znacząco zredukować operacyjne koszty, obniżyć biznesowe ryzyko, podnieść rentowność i zwiększyć wydajność procesów. Udowadniają to każdego dnia, rzucając wyzwanie istniejącym u klientów strategiom i procesom, poddając w wątpliwość obowiązujący status quo oraz mobilizując senior liderów do konstruktywnej analizy, krytyki i ewolucji.

 • Zespół

  Interdyscyplinarne, zaangażowane zespoły

  Interdyscyplinarne zespoły, codziennie ściśle ze sobą współpracujące, to niewątpliwa siła Banach Outsourcing. Ich członkowie na bieżąco konsultują realizowane kontrakty, w poprzek poszczególnych procesów u obsługiwanych klientów oraz własnych linii usługowych. Wspólnie szukają najlepszych rozwiązań, uważnie wsłuchując się w głos klientów, aby – dzięki dogłębnemu zrozumieniu ich biznesu – pomóc im zrealizować plany i ambicje oraz zdystansować konkurencję.

  Rdzeń kompetencji zespołu Banach Outsourcing stanowi grono ekspertów, na czele z Katarzyną Banach – spiritus movens spółki i utalentowaną wizjonerką o ponadprzeciętnej znajomości branży i światowych outsourcingowych trendów, dr Tomaszem Kopczyńskim oraz dr Grzegorzem Wojtkowiakiem – wykładowcami uniwersyteckimi i jednocześnie doświadczonymi praktykami.

  Katarzyna Banach

  Prezes Zarządu | CEO
  Outsourcing F&A
  +48 603 686 384
 • Aspiracje

  Misja i wizja

  Zawodową MISJĄ zespołu Banach Outsourcing jest BYĆ SKUTECZNYM KATALIZATOREM ROZWOJU AMBITNYCH ORGANIZACJI.

  Za kilka lat spółka chce dołączyć do grona LIDERÓW POLSKIEJ BRANŻY OUTSOURCINGU F&A, stając się jednym z kluczowych graczy, wyznaczającym trendy na rodzimym rynku.

  Docelowo ma ambicję przynależeć do ŚWIATOWEJ CZOŁÓWKI BPO F&A.

  Od początku powstania Banach Outsourcing realizuje swoje plany z żelazną skutecznością i konsekwencją.

 • Zasady pracy

  3 fundamenty działania: partnerstwo, profesjonalizm, skuteczność

  Zespół Banach Outsourcing pracuje w przekonaniu, że fundamentem owocnej współpracy między dostawcą i odbiorcą usług, jest PROFESJONALIZM i SKUTECZNOŚĆ outsourcera – wynikające z jego wiedzy i doświadczenia. Ponadto PARTNERSKIE RELACJE, jako pochodna wzajemnego szacunku i kultury. Te trzy elementy – zdaniem liderów spółki – są podstawą ZAUFANIA, czyli niezbędnego składnika kooperacji w modelu outsourcingowym. Tylko w takim duchu współpracy, opartym o regułę „WIN-WIN”, można uzyskać ponadprzeciętne efekty w kontraktach outsourcingowych. Dowodzą tego liczne branżowe badania oraz doświadczenie zawodowe zespołu Banach Outsourcing.

  Każdego dnia, podczas pracy z każdym klientem, zespół Banach Outsourcing dąży do osiągnięcia POTĘGI „MY”, zamiast „JA”. Wysiłek wkładany w zmianę sposobu myślenia z „co ja z tego będą miał (WIIFMe) na „co my wspólnie z tego będziemy mieli” (WIIFWe), pozwala obu stronom osiągać niespotykany dotąd wymiar współpracy, co bezpośrednio przekłada się na rewelacyjne wyniki finansowe.

  W zakresie struktury organizacyjnej Banach Outsourcing stawia na zwinność i elastyczność, maksymalnie dopasowując bieżące zasoby do aktualnych wymagań klientów. Dzięki doskonałości organizacyjnej oraz brakowi przerostu administracyjnego, Banach Outsourcing oferuje klientom bardzo konkurencyjne warunki finansowe, przy zachowaniu światowego standardu usług. Na co dzień współpracuje ze sprawdzonymi partnerami w kraju i zagranicą, będąc dokładnie tam, gdzie są klienci, co pozwala spółce Banach Outsourcing świadczyć usługi na terenie całej Polski oraz kontynentu europejskiego.