W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 i wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń od 27 marca br., obejmujących m.in. zamknięcie żłobków i przedszkoli do 9 kwietnia br., dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne dwa tygodnie, tj. do 11 kwietnia 2021 roku.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje rodzicom pracującym w służbie medycznej lub porządkowej. Zgodnie z decyzją rządu dla ich dzieci przedszkola i żłobki pozostaną otwarte.

 

Minister Rodziny i Polityki Społecznej przekazała informację o przedłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci, które nie mogą skorzystać z opieki żłobków, przedszkoli, szkół lub placówek pobytu dziennego. Również w przypadku niemożności sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19, rodzicom przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać na dotychczasowych zasadach. Więcej o wysokości zasiłku i sposobie jego uzyskania przeczytasz na blogu Banach Outsourcing>> Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 lutego! | Banach Outsourcing

 

Źródło: pap.pl  

 

© 2015 Banach Outsourcing Sp. z o.o. | Realizacja: Borbis Media

logo-footer

Połącz się z nami: